X
X
X
X

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi
 1. Taraflar
  Kariha Web Agency sözleşmede kısaca Kariha olarak anılacaktır. kariha.net web sitesi üzerinden yapılan sipariş işleminde bu sözleşme kabul edilip onaylanır.

 2. Servis Kullanım Şartları
  • Üyelik
   Müşteriler üye hesabı açarken istenilen bilgileri doğru girmek zorundadırlar. Fatura aşamasında sorun çıkmaması için bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Üye bilgilerinin kasıtlı olarak veya sehven yanlış girildiğinin tespiti halinde Kariha bilgiler düzeltilene kadar hesabı aktif etmeme veya dondurma hakkına sahiptir.

  • Yazılım
   Kariha web sitesinde özellikleri tanıtılan veya yapılan özel sözleşmedeki haliyle teslim eder. Yazılımlar kendi içinde özel seçenekler barındırır. Teknik destek, yazılım geliştirme ve kullanım desteği konusunda özel ücreti karşılığında olup olmayacak özel sözleşmede belirtilir. Müşteri kendisine teslim edilen yazılıma 3. kişiler tarafından erişilmesi, çoğaltılması, ücretli veya ücretsiz dağıtılması halinde lisans ücretinin 100 katını ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

   • Yazılımda Alt Link
    Hazır site ile kurulan sitelerin altında -eğer link kaldırma ücreti ödenmemişse- kariha linki bulunur. Sitenin altında bulunacak link veya linkler ücreti ödenmediği halde kaldırıldığında verilen tüm hizmetler uyarı verilmeksizin durdurulur. Link kaldırma ücreti ödendiğinde verilen hizmetler aktif edilir.

  • Trafik
   Trafik kullanımınız seçtiğiniz paketlere ve kullandığınız hizmete göre değişmektedir. Seçtiğiniz paketler size verilen aylık trafik miktarı her ayın 1’inde sıfırlanır. Trafik kotanız dolduğunda hesabınız bir sonraki aya kadar durdurulur. Eğer hesabınızı açtırmak isterseniz paketinizi daha yüksek bant genişliğine sahip bir pakete yükseltebilirsiniz.

  • Bayi Hosting (Reseller)
   Reseller müşterileri kendi müşterilerine destek verme konusunda sorumludurlar ve bu konuda kariha’dan herhangi bir talepte bulunamazlar. Ayrıca kendi müşterilerinin güvenliklerinden de sorumludurlar. Reseller hizmeti kullanıcılarının sahip oldukları müşterilerin başına gelebilecek hiçbir aksaklıktan kariha sorumlu değildir.

  • Spam
   İstenmeyen e-posta gönderilmesine karşıyız. Spam mail gönderen bir kullanıcının hesabı tespit edildiğinde hesabı uyarı vermeksizin kapatılacaktır! Hosting ve Bayi Hosting hizmetleri için günlük gönderim limiti 240’tır. Bu limit izinli kullanıcılara gönderilen e-postaları kapsar. IP adresimizin kara listeye eklenmesine sebep olan herhangi bir e-posta hesabını barındıran hizmet hızlı bir şekilde iptal edilecektir. Spam yaptığı için iptal edilen hesabın ücret iadesi yapılmaz.

  • Yedekleme
   Kariha müşterilerinin hesaplarını düzenli olarak yedekler. Sitenizin önceki 2 güne ait yedeği ayrı ayrı olarak tarafımızdan alınır. Tüm bu yedekleme hizmetine karşılık müşteriler doğabilecek donanımsal arızalar (Hard disk arızası), olağan üstü durumlardan dolayı meydana gelecek veri kayıplarına karşı (yangın, deprem, sel gibi), ya da başka sebeplerden yedeklerine ulaşılamaması durumuna karşı kendileri yedekleme yapmakla mükelleflerdir. Bu tür durumlarda doğabilecek veri kayıplarından kariha sorumlu tutulamaz. Kariha, müşterinin talep etmesi durumunda hesaplarını 1 ay içinde 1 kereden çok olmamak kaydıyla ücretsiz olarak yedeği geri yükleyebilir. 1 yedek yükleme talebinden sonraki talepler için ücret talep edilir.

  • Dedicated Sunucu & Managed Sunucu & VPS & Cloud Vps
   Kariha tanıtımı yapılan sunucuyu ödemeden sonra en geç 24 saat içinde teslimin eder. Dedicated sunucularda kariha’nın sorumluluğu sunucunun çalışması ve erişebilir olmasıdır. Managed sunucularda ise sunucunun çalışabileceği optimal seviyede çalışabilmesi içi gerekli bakım ve yönetim işlemlerinin yapılmasıdır. 30 günlük tekrarlı sözleşmelerde MÜŞTERİ fatura kesim tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal talebini bildirmez ise sözleşme aylık olarak yenilenir.

   Sunucuda yapılan işlemlerden ve tutulan verilerden kariha sorumlu tutulamaz. Sunucuda oluşacak bir -abuse- durumunda müşteri kendisinden talep edilen bilgiyi 24 saat içerisinde vermesi gerekir. Cevapsız kalması durumunda sunucu -abuse- durumu çözülene kadar durdurulur. Yoğun spam gönderimi veya saldırı durumlarında bu 24 saat beklenmeyebilir.

   Bu hizmet türünün ilk 30 gün dolduktan ve faturası ödendikten sonra 25 ve 465 numaralı portların açılması için talep kabul edebiliriz. 30 gün sonrasında oluşan faturanın ödenmesinden sonra talep oluşturulabilir. Talebin oluşturulması portların açılacağını garanti etmez.

  • Hosting & Barındırma
   Web Host müşterileri kendi hesaplarını bir başkasına satamaz veya Kariha hizmetlerini bir başka kullanıcıya satamaz. Web Hosting müşterileri ücretsiz kurulum talep edemezler. Bizim görevimiz sadece müşterilerimize en yüksek erişilebilirliği ve sorunsuz barınmayı sağlamaktır. Hosting hizmeti bir web sitesinin yayını içindir, bu amaç dışında kullanılan hosting hizmeti için uyarı verilebilir, askıya alınabilir veya durdurulabilir. Paylaşılması, kopyalanması ya da yayınlanması illegal olan yahut sınırlandırılmış lisansa ihtiyaç duyan ürünleri, fotoğrafları, videoları, kitapları ve diğer telif hakkı bulunan eserleri izinsiz bir şekilde yayınlayamazlar. Kariha bunun aksini tespit ettiğinde uyarı vermeksizin müşterinin hesabını kapatır. Paylaşımlı olarak sağlanan web hosting hizmeti bağlı bulunduğu sunucuda problem yaratması durumunda kariha ilgili hosting hesabını askıya alabilir veya durdurabilir. Kariha VPS veya Sunucu alınması durumunda sitenin taşınması için yardımcı olacaktır.

  • Alan adı
   Kariha üzerinden tescil edilen alan adları müşteri paneli üzerinden yönetilir. DNS oluşturma, EPP kodu oluşturma, iletişim bilgileri değişimi müşterinin kendisi tarafından yapılır. Kariha müşteriye yapamadığı işlemler konusunda yardımcı olmaya çalışacaktır. Tescil süresi dolmadan önce belirli aralıklarda müşteri alan adının süresinin biteceği konusunda uyarılır ve tescil süresi dolmadan önce faturasını oluşturup müşteriyi bilgilendirir. Tescil süresi dolan alan adının tekrar aktifleştirme ücreti normal tescil fiyatından yüksek olabilir veya yenileme imkânı olmayabilir. Zamanı dolan alan adının yenilenemediği veya aktifleştirme ücreti hakkında müşteri tarafından bu sözleşme gereği kabul edilmiştir. Kariha’ya doğru yapılan transferlerde EPP kodunun yanlış olması durumunda veya transfer kilidinin aktif olmasından dolayı gerçekleşmeyen durumlarda transfer için yatırılan ücret iade edilmez.

 1. Destek
  Bütün destek talepleri müşteri paneli üzerinden yapılmalı ve istenilen bilgiler verilmelidir. Bayi (Reseller) veya Sunucu (Dedicated) müşterileri barındırdıkları siteler için (sunucu kaynaklı problemler hariç) teknik destek alamazlar. Bayi hosting hizmeti alacak müşterilerimizin kendi müşterilerine destek vermesi gerekmektedir. KESİNLİKLE TELEFON, SKYPE, LINE VB. PROGRAMLAR İLE DESTEK ALINAMAZ VEYA TALEP EDİLEMEZ. Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür ya da aşağılama mevcut ise müşteri hesabı silinir ve bu işlem öncesinden bir uyarı verilmez.

 2. Bildirimler
  Kariha, Müşteriye yapacağı, hizmet yenileme dönemi de dahil olmak üzere, her türlü bildirim için Müşterinin bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması, alınan hizmetler ile ilgili yetkili bir kişiye ait olması ve güncel tutulmasındaki sorumluluk Müşteriye aittir. Kariha, müşterinin herhangi bir veri veya hizmet kaybı yaşamaması için SMS veya telefon yolu ile bilgilendirme yapabilir.

 3. Doğruluk
  Müşteri başvuru esnasında ve/veya hizmetleri kullanmaya başlamasından sonra Kariha’ya bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu kabul eder. Kariha’ya Müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelebilecek olan aksaklık ve zararlardan dolayı, hiçbir zarar tazmini talebinde bulunamaz.

 4. Teslim
  Kariha, Müşterinin başvuru esnasında bildirdiği servislerin kendi sisteminde veya müşterinin belirttiği sistemde kurulumunu gerçekleştirir. Bu kurulum online ve onaylı ödemelerde hemen gerçekleşir. Havale & EFT veya Swift gibi işlemlerde ise para Kariha’nın hesabına geçtikten en geç 1 iş günü sonrasında işlemlere başlanır. Hizmetin devreye alınması ile ilgili tarafların sorumlulukları madde 8.4.’de belirtilmiştir.

 5. Ücretler ve Ücret Değişiklikleri
  Kariha, hizmet ücretlerini online sipariş anında web sayfası ve/veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Kariha her türlü hizmet ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikleri müşteri özelinde bilgilendirme yapmayacaktır. Müşterinin Kariha hizmetlerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir.

 6. Otomatik Yenileme
  Kariha sisteminde müşteri hizmetinin otomatik olarak yenilenmesini ayarlayabilir. Otomatik yenilemenin aktif olduğu hizmetlerde zamanı geldiğinde faturası otomatik olarak oluşur. Ödeme yapılmadığında hizmet durdurulur. Son ödeme tarihi geçen hizmetlerin yedekleri ve verileri otomatik olarak silinir.

 7. Cayma Hakkı
  Online sipariş ile alınan hosting hizmetlerinde cayma hakkını kullanılabilir, aşağıda iletilen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğin ilgili maddesince hosting hizmeti hariç hizmetler için müşterinin cayma hakkı bulunmadığını peşinen kabul eder.

  Mesafeli sözleşmelere dair yönetmelik madde 15.“Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.”
 1. Müşteri’nin Fesih Hakkı
  Otomatik yenileme hizmeti aktif olan müşteri hizmet dönem bitişinden en geç 30 gün önce, otomatik yenileme hizmeti aktif olmayan müşteriler diledikleri zaman müşteri panelinden destek talebi kaydı açmak sureti ile hizmetlerini iptal talebinde bulunabilir. Bu takdirde hizmetleri kapatılacaktır. Ancak bu durumda müşteri kariha’dan hizmet almayacağı servis dönemi için ücret iadesi talebinde bulunamaz. Sözleşme’nin sona erdiği tarihte, müşterinin kariha’ya olan borçları, sonlanma tarihinde tahsil edilecektir.

 2. Kariha’nın Feshi Hakkı
  Kariha, müşteriye önceden yazılı bildirim yaparak bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin kariha’ya ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, Müşteriye iade edilir. Müşterinin bu sözleşmede veya kariha Servis Kullanım Şartlarında belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, müşteriye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırabilir. Bu durumda, Müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez. Müşteriden gerekli ödemelerin alınamaması durumunda, sözleşme derhal sonlandırabilir. Bu durumda, Müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.

 3. Kariha’nın Sınırlı Sorumluluğu
  Kariha müşteriye sağlanan hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli çabayı sarf edecektir. Bununla beraber, kariha servislerin müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, kesintisizliğini, hatasızlığını ve güvenilirlik seviyesini garanti etmez. Müşterinin bu sözleşme kapsamında sağlanan herhangi bir servisin kullanımından ve/veya kullanılamamasından dolayı oluşabilecek direkt ve/veya dolaylı zararlarında kariha’yı sorumlu tutamaz.

 4. Devir İşlemleri
  Müşteri, bu Sözleşme kapsamındaki servislerini, kariha’ya yazılı olarak bildirmeden devir edemez. İlgili işlem için bireysel üyeliklerde devir eden ve alan tarafın kimlik fotokopileri altında imzalı dilekçeleri; tüzel üyelikler için firma yetkililerinin antetli kâğıda yazılmış dilekçeleri ile imza sirkülerinde yetkili olarak yazılı kişilerce imzaları ve firma kaşeleri bulunmalıdır. Müşteri evraklarını info@kariha.net e-posta adresine iletmek ve ulaştığına dair teyit almakla yükümlüdür.

 5. Uyuşmazlıkların Çözümü
  İşbu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türkiye / Muğla / Fethiye Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

 


Top