Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/krhnet/domains/kariha.net/public_html/system/functions.php on line 184
Mesafeli Satış Sözleşmesi | Kariha İnternet Hizmetleri
 • Banka Hesapları
 • Gizlilik Politikası
 • Hakkımızda
 • Hizmet Şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi
 • İade Şartları
 • İletişim
 • 1.KONU

  Bu sözleşme, Kariha İnternet Hizmetleri (kariha.net) ve PORTAL’da yer alan ilgili form ile bilgileri alınan MÜŞTERİ arasında internet hizmetlerinin satış ve kullanım şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Sözleşmede belirtilen şartlar üzerinde MÜŞTERİ ve kariha.net tam bir anlaşmaya varmışlardır.

  2.TARAFLAR

  Kariha İnternet Hizmetleri sözleşmede kısaca kariha.net olarak anılacaktır. Adres: Cumhuriyet Mah. 96.Sk, Milaslılar İş Hanı No:25, 48030 Fethiye/Muğla adresinde mukim bulunan kariha.net MÜŞTERİ: kariha.net ile bu sözleşmeyi, PORTAL üzerinden online internet hizmetleri satış bölümünde yapacağı başvuru esnasında onaylayan gerçek veya tüzel kişidir.


  3.TANIMLAR

  3.1. PORTAL: https://kariha.net/ internet adresinde bulunan web sitesidir.
  3.2. MÜŞTERİ İŞLEM MERKEZİ: https://kariha.net/panel MÜŞTERİ’nin PORTAL üzerinde MÜŞTERİ’ye özel ayrılmış alandan; başvuru sırasında verilen bilgilerin değişimi ve satın alınan hizmetlerin kullanımı ve yönetimini yapmasını sağlayan web sayfalarıdır.
  3.3. SERVİS KULLANIM ŞARTLARI: https://www.kariha.net/kurumsal/hizmet-sartlari/ adresi üzerinden duyurulan satın alınan hizmetlerin kullanımıyla ilgili şartların belirtildiği bilgilerdir. 3.4. OTOMATİK YENİLEME: MÜŞTERİ’nin, bu sözleşmede belirtilen koşulların; PORTAL’da MÜŞTERİ’ye ait sayfalar arasında yer alan web sayfasındaki hizmetlerinin dönem bitiş tarihinde otomatik olarak yenileneceğine dair ilgili alanın işaretli olarak kabul etmesidir.


  4.SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ

  4.1.MÜŞTERİ’nin kariha.net’e ait PORTAL’dan online hizmet başvurusu yapması ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme belirsiz sürelidir.


  5. SÖZLEŞME KONUSU HİZMET

  5.1. Sözleşmeye konu olan hizmetin/ürünün açıklaması, süresi, fiyatı, indirimi ve KDV dahil toplam tutarı sipariş sırasında gösterilir.


  6. BİLDİRİMLER

  6.1. kariha.net, MÜŞTERİ’ye yapacağı, hizmet yenileme dönemi de dahil olmak üzere, her türlü bildirim için MÜŞTERİ’nin bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması, alınan hizmetler ile ilgili yetkili bir kişiye ait olması ve güncel tutulmasındaki sorumluluk MÜŞTERİ’ye aittir. MÜŞTERİ’nin hizmet yenile dönemlerini bildiği kabulü ile; MÜŞTERİ kariha.net’in, kendisine yapmış olduğu yenileme işlemleri ile ilgili e-posta bildirimlerinde, her ne koşula bağlı olursa olsun, oluşabilecek problemler ve/veya gecikmeler nedeniyle hizmetlerinde yaşanabilecek aksaklıklardan kariha.net’i sorumlu tutmayacağını kabul eder.
  6.2. MÜŞTERİ başvuru esnasında ve/veya hizmetleri kullanmaya başlamasından sonra kariha.net’e bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu kabul eder. kariha.net’e MÜŞTERİ tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelebilecek olan aksaklık ve zararlardan dolayı, MÜŞTERİ kariha.net’ten hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

  7.kariha.net’İN SAĞLAYACAĞI SERVİSLER

  7.1.kariha.net, MÜŞTERİ’nin başvuru esnasında bildirdiği servislerin kendi sisteminde veya müşterinin belirttiği sistemde kurulumunu gerçekleştirir, ilgili ücretlerin kredi kartı veya banka havalesi ile peşin tahsilatını takiben, MÜŞTERİ’nin servislerini kullanıma açar ve MÜŞTERİ’Yİ bilgilendirir. kariha.net kredi kartı tahsilatlarında hemen banka havaleli veya eft li ödemelerde 3 iş günü içinde hizmet kurulumlarını gerçekleştirir. Hizmetin devreye alınması ile ilgili tarafların sorumlulukları madde 8.4.’de belirtilmiştir.
  7.2. HOSTİNG & ALANADI. MÜŞTERİ, kariha.net’ten hosting hizmeti kapsamında yeni alacağı yurtdışı alan adı için ödeme tahsil edildikten hemen sonra alan adının tescil edileceğini, yeni alacağı yurtiçi (Nic.TR) alan adı için Nic.TR’nin istediği gerekli resmi belgeleri kariha.net’e eksiksiz olarak ulaştırdıktan sonra kariha.net’in tescil başvurusunda bulunacağını ve madde 7’de açıklanan sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda kariha.net’ten hiçbir zarar tazmini talebinde bulunamayacağını peşinen kabul eder. kariha.net’ten hosting hizmeti kapsamında almış olduğu alan adı’nın yenileme dönemi gelmeden önce madde.8’de belirtilen sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda, kariha.net’in alan adı yenileme ücretini ilgili kuruma ödemeyeceğini, dolayısı ile alan adının tescilinden kaynaklı hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğini, kariha.net’ten hiçbir hak iddia edemeyeceğini peşinen kabul ve beyan eder.
  7.3 YAZILIM-LİSANS. MÜŞTERİ kariha.net PORTAL’ında veya kariha.net bünyesine bağlı web sitelerinde tanıtılan, tüm özellikleri listelenen, örnek çalışan hâlleri gösterilen web yazılımlarını ödeme sonrasında teslim eder. MÜŞTERİ yazılımı kendi bünyesinde çalıştırmak isterse gerekli altyapı, güvenlik ve kontroller MÜŞTERİ tarafından yapılır. MÜŞTERİ’ye teslim edilen yazılımın 3.kişiler tarafından erişilmesi, çoğaltılması, ücretli veya ücretsiz dağıtılması halinde lisans ücretinin 50 katını ödeyeceğini taahhüt eder. 7.4. KİRALIK SUNUCU. MÜŞTERİ kariha.net’te tanıtımı yapılan sunucuyu ödemesini takip eden 24 saat içinde teslimini yapacaktır. Dedicated sunucularda kariha.net sorumluluğu sunucunun çalışması ve erişebilir olmasıdır. Managed sunucularda ise sunucunun çalışabileceği optimal seviyede çalışabilmesi içi gerekli bakım ve yönetim işlemlerinin yapılmasıdır. 30 günlük tekrarlı sözleşmelerde MÜŞTERİ fatura kesim tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal talebini bildirmez ise sözleşme aylık olarak yenilenir ve faturası kesilir.


  8. ÜCRET VE ÖDEME

  8.1. MÜŞTERİ kariha.net’ten almış olduğu her türlü hizmet’in ödemesini, kariha.net’in hizmetinin başlangıcında kendisine internet üzerinden sunmuş olduğu kontrol paneli üzerinden yapacağını, bundan farklı şekilde yapılan hizmet ödemelerinden dolayı yaşanan aksaklıklardan kariha.net’in