Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/krhnet/domains/kariha.net/public_html/system/functions.php on line 184
Hizmet Şartları | Kariha İnternet Hizmetleri
 • Banka Hesapları
 • Gizlilik Politikası
 • Hakkımızda
 • Hizmet Şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi
 • İade Şartları
 • İletişim
 • Üyelik

  Müşteriler üye hesabı açarken istenilen bilgileri doğru girmek zorundadırlar. Fatura aşamasında sorun çıkmaması için bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Üye bilgilerinin kasıtlı olarak yanlış girildiğinin tespiti halinde Kariha bilgiler düzeltilene kadar hesabı aktif etmeme veya dondurma hakkına sahiptir.

  Hazır Site Footer Link

  Hazır site ile kurulan sitelerin altında footer linki bulunur. Sitenin altında bulunacak link veya linkler ücreti ödenmediği halde kaldırıldığında verilen tüm hizmetler uyarı verilmeksizin durdurulur. Footer link ücreti ödendiğinde verilen hizmetler aktif edilir.

  Ödeme İşlemleri

  Ödemesi tam yapılmayan hiç bir hesap aktifleştirilmez. Son ödeme tarihini 3 gün geçmiş hesaplar dondurulur ve son ödeme tarihini 10 gün geçmiş hesaplar sistemden tamamen silinir. Ödeme gecikmesi sebebiyle dondurulan veya silinen hesaplarda müşteriler hak veya yedek talep edemezler.

  Destek Koşulları

  • Bütün destek talepleri müşteri paneli üzerinden yapılmalı ve istenilen bilgiler verilmelidir.
  • Bayi (Reseller) veya Sunucu (Dedicated) müşterileri barındırdıkları siteler için (sunucu kaynaklı problemler hariç) teknik destek alamazlar. Bayi hosting hizmeti alacak müşterilerimizin kendi müşterilerine destek vermesi gerekmektedir.
  • Kurumsal hosting müşterileri veya Ekstra Destek hizmeti almamış müşteriler kritik bir sorun olmadığı sürece destek talebi sistemi üzerinden destek alabilirler. KESİNLİKLE TELEFON, SKYPE, LINE VB. PROGRAMLAR İLE DESTEK ALINAMAZ VEYA TALEP EDİLEMEZ.
  • Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür yada aşağılama mevcut ise müşteri hesabı silinir ve bu işlem öncesinden bir uyarı verilmez.

  Hesap Taşıma İşlemleri

  Kariha’dan, eğer site taşıma isterseniz, sitenizi ücretsiz olarak taşıyacaktır fakat bu taşıma işlemini garanti edemez. Ayrıca siteniz taşınırken doğabilecek veri kayıplarından Kariha sorumlu tutulamaz. Buna rağmen Kariha , elinden gelenin en iyisini yapmayı deneyecektir.

  Yasal Sorumluluklar

  Kariha tarafından kullanıcılara sunulan tüm hizmetler yasalarca belirtilen kanunların dışına çıkılmadan kullanılmadır. Kariha, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ihlal eden kullanıcıların hesaplarını durdurma hakkına sahiptir. Kariha hizmetlerinden faydalanan müşteriler, paylaşılması, kopyalanması yada yayınlanması illegal olan, yahut sınırlandırılmış lisansa ihtiyaç duyan ürünleri, fotoğrafları, videoları, kitapları ve diğer telif hakkı bulunan eserleri izinsiz bir şekilde yayınlayamazlar. Kariha bunun aksini tespit ettiğinde uyarı vermeksizin müşterinin hesabını kapatır. Mesafeli gerçekleştirilecek satışlar için Mesafeli Satış Sözleşmesi sayfasında sözleşme mevcuttur.

  Trafik Kullanımı

  Trafik kullanımınız seçtiğiniz paketlere göre değişmektedir. Seçtiğiniz paketler size verilen aylık trafik miktarı her ayın 1'inde sıfırlanır. Trafik kotanız dolduğunda hesabınız bir sonraki aya kadar durdurulur. Eğer hesabınızı açtırmak isterseniz paketinizi daha yüksek bant genişliğine sahip bir hosting paketine yükseltebilirsiniz.

  Bayi (Reseller) Müşteri Sorumlulukları

  Reseller müşterileri kendi müşterilerine destek verme konusunda sorumludurlar ve bu konuda Kariha’dan herhangi bir talepte bulunamazlar. Ayrıca Reseller müşterileri , kendi müşterilerinin güvenliklerinden de sorumludurlar. Reseller hizmeti kullanıcılarının sahip oldukları müşterilerin başına gelebilecek hiçbir aksaklıktan Kariha sorumlu TUTULAMAZ.

  Barındırma (Hosting) Müşteri Sorumlulukları

  Web Host müşterileri kendi hesaplarını bir başkasına satamaz veya Kariha hizmetlerini bir başka kullanıcıya satamaz. Web Hosting müşterileri ücretsiz kurulum talep edemezler. Bizim görevimiz sadece müşterilerimize en yüksek erişilebilirliği ve sorunsuz barınmayı sağlamaktır.

  Fiyat Değişikliği

  Alınan hizmet fiyatları alınan günden sonra değişmeyecektir. Fakat dolar veya eurodaki aşırı artışını fiyatlara yansıtma hakkımız saklıdır. Buna ek olarak, Kariha YIL İÇERİSİNDE % 15 den fazla zam yapmayacağını taahhüt eder.

  Spam Koşulları

  İstenmeyen email, Toplu email ve Spam email gönderilmesine karşıyız. Spam mail gönderen bir kullanıcının hesabı tespit edildiğinde hesabı uyarı vermeksizin kapatılacaktır! Spam ile reklamı yapılan siteler asla sunucularımızda barınamaz. Hosting ve Bayi Hosting hizmetleri için günlük gönderim limiti 240'tır. Bu limit izinli kullanıcılara gönderilen e-postaları kapsar. IP adresimizin blacklist olmasına sebep olan herhangi bir email hesabını barındıran hizmet hızlı bir şekilde iptal edilecektir.

  Yedekleme

  Kariha müşterilerinin hesaplarını düzenli olarak yedekler. Sitenizin önceki 2 güne ait yedeği ayrı ayrı olarak tarafımızdan alınır. Tüm bu yedekleme hizmetine karşılık müşteriler doğabilecek donanımsal arızalar (Hard disk arızası) , olağan üstü durumlardan dolayı meydana gelecek veri kayıplarına karşı ( yangın, deprem, sel gibi), yada başka sebeplerden yedeklerine ulaşılamaması durumuna karşı kendileri yedekleme yapmakla mükelleflerdir. Bu tür durumlarda doğabilecek veri kayıplarından Kariha sorumlu tutulamaz. Kariha, müşterinin talep etmesi durumunda hesaplarını 1 ay içinde 2 kereden çok olmamak kaydıyla ücretsiz olarak yedeği geri yükleyebilir. 2 yedek yükleme talebinden sonraki talepler için ücret talep edilir.